Вхід

Рівне вечірнє

Між цими двома світлинами - відстань більша, ніж у тридцять років. Бо саме у квітні 1992-го в етері Рівненщини внерше на екранах телевізорів з'явилася заставка "10 канал".  Саме таку назву отримала перша в нашому краї медійна організація, головним продуктом якої стали телепередачі. На той час то був справжній фурор. Ті перші ведучі інформаційних та інших програм, котрі з'являлися у вечірній час на голубих екранах мешканців краю, одразу ставали досить популярними постатями. Старожили, певно, й досі пам'ятають імена Дмитра Тарасюка, Зінаїди Ульяніної, Миколи Кривого, Тетяни Ляшенко. Це вже згодом до цієї четвірки доєдналися Оксана Фусик, Світлана Стельмащук, Андрій Смусь, Євген Васильченко, Руслан Ярмолюк, Ольга Корінь, Лариса Тимофеєва, Ірина Парфенюк, Сніжана Сидорук, Володимитр Конєв...А скільки через "десятку" пройшло людей, які працювали на загальний етер, але, так би мовити, завжди були "за кадром"?  Це Костянтин Бертух і Володимир Романюк,  Іван Міхай і Валентин Комацький, Олег Горопаха і Ярослав Катеринчик, Олександр Демчик і Віктор Дмитрієв, Людмила Власюк і Віктор Селюченко... Та хіба всіх перелічиш?

На жаль, сталося так, що "10 канал", з незалежних від його штатних працівників причин, згодом припинив свою діяльність в телерадіопросторі краю. Але ті, хто прошов вишкіл у цій телекомпанії, без роботи, як правило, не лишалися. Їх залюбки брали у свої команди послідовники "десятки" - Рівненська обласна державна телерадіокомпанія і ТРК "Рівне-1".  Не відмовлялися від таких кадрів і столичні телекомпанії.

Про всі приємні  і не досить приємні події тридцятирічної давності згадали під час зустрічі в офісі обласної організації Національної спілки журналістів України ті, хто був у лавах телевізійних першопрохідців нашого краю.  А на згадку про цю  зустріч  голова обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Дмитро Тарасюк вручив кожному з її учасників грамоти за вагомий особистий вклад у розвиток інформаційної сфери вільної України, створення та становлення першої на Рівненщині недержавної телекомпанії "10 канал, ltd". Ну, і, звичайно, було традиційне "сімейне" фото.

 

Українські журналістські організації закликають Міжнародну федерацію журналістів позбавити членства і засудити союз журналістів росії, який утворює свої осередки на тимчасово окупованих українських територіях – у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях.

Поки ми разом із вами рятуємо сотні журналістів, які стали жертвами війни, тікаючи від переслідування росіян з окупованих територій чи прифронтових зон, союз журналістів росії є інструментом війни та окупації, – зазначає у зверненні до керівництва Міжнародної федерації журналістів голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа профспілка України наполягають на виключенні союзу журналістів росії зі складу Міжнародної федерації журналістів. Відповідний протест надіслано до виконкому МФЖ 25 жовтня, одразу як стало відомо про рішення сжр утворити свої осередки у 4 тимчасово окупованих українських областях.

«Такі дії стали продовженням безкарності з боку міжнародної спільноти за відкриття російської філії в незаконно анексованому Криму.

Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька області є українськими територіями. У цих регіонах давно створені та працюють осередки Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України. Створення осередків сжр на території України є серйозним порушенням міжнародного права, втручанням у сферу діяльності НСЖУ та НМПУ  і має викликати негайну реакцію з боку МФЖ», – наголошується у листі до штаб-квартири МФЖ у Брюсселі, підписаному очільниками українських журналістських організацій Сергієм Томіленком та Сергієм Штурхецьким.

З перших днів повномасштабної війни Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України повідомили офіс МФЖ про неправомірні дії спілки журналістів росії, засуджували російських пропагандистів, винних у розпалюванні ворожнечі.

На Конгресі МФЖ, який проходив улітку цього року, представники сжр не були обрані до складу керівних органів мфж, а конгрес засудив російську пропаганду і висловив солідарність із українськими журналістами. Водночас НСЖУ та НМПУ наполягають на повному виключенні сжр зі складу МФЖ.

 

У видавництві "Волинські обереги" нещодавно побачила світ нова, уже четверта за ліком, книга поезій члена Національної спілки журналістів України Миколи Козакевича під промовистою назвою "Полин". Ще навчаючись в середній школі, а згодом і в Українській сільськогосподарській академії (нині - Національний університет біоресурсів та природокористування)  він не зрадив своїй закоханості в поезію. Не полишав і не полишає цього захоплення, обіймаючи тепер посаду керівника власного виробничого підприємства ТОВ "НВП Вестагротех".

А минулої неділі у Рівному відбулася презентація доволі солідної збірки поезії нашого спілчанина. На цей культурно-мистецький захід прийшли численні друзі та колеги Миколи Миколайовича. Оцінюючи його багаторічний творчий доробок, голова обласної організації Національної Всеукраїнської  музичної  спілки Андрій Пастушенко, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк, професор інституту культури Рівненського державного гуманітарного університету Богдан Столярчук, журналіст і письменниця а заодно й літературний редактор книги Анна Войнарович та інші виступаючі в унісон зазначали: практично усе, що вміщене в збірнику - наповнене патріотизмом, глибиною, душевністю та любов'ю до рідного краю.

Творча співпраця Миколи Козакевича та композитора Андрія Пастушенка вже вилилася у написання більше десятка пісень, які й були представлені під час презентації поетичної збірки у виконанні місцевих професійних та аматорських митців.

 

Близько сотні бійців Збройних сил України, котрі одержали важкі поранення в ході звільнення від рашистів населених пунктів у Донецькій, Луганській, Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях знаходяться нині на лікуванні у Рівненській міській центральній лікарні. Як розповів нам головний лікар медичного закладу Євген Кучерук, всі вони оточені батьківською увагою, максимально забезпечені всіма необхідними ліками, якісним харчуванням. Словом, увесь медичний персонал робить максимум для того, аби наших доблесних захисників якомога швидше поставити на ноги.

Неабияку допомогу в організації якісного калорійного харчування поранених надають волонтери. Серед таких - добре знані на Рівненщині пасічники, члени Національної спілки журналістів України Володимир Фурманчук - директор Здолбунівського заводу пластмасових виробів "Іскра" та Андрій Тимощук - голова Рівненської обласної організації спілки пасічників України. Днями вони з ініціативи голови обласної організації НСЖУ Дмитра Тарасюка передали для потреб міської лікарні 30 кілограмів меду. Практично увесь цей солодкий продукт буде використаний для урізноманітнення меню бійців ЗСУ, котрі нині тут перебувають на лікуванні.

 

Сьогодні на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука відбулася презентація навчального посібника «Журналістика інформаційного агентства» авторства доцента  кафедри соціальних комунікацій, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного. Видання є першим спеціалізованим збірником, що говорить конкретно про написання матеріалів для інформаційних агентств. Автор розповів присутнім про особливості підготовки інформаційних матеріалів для ІА та труднощі, з якими стикаються кореспонденти під час роботи.

Виключну професійність автора відзначив ректор МЕГУ, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук, який долучився до презентації. Він зауважив значний практичний досвід Віктора Мазаного не лише у сфері практичної журналістики, але й його педагогічний стаж та вміння знайти підхід до студента.

У форматі онлайн до заходу доєдналася Вікторія Леонова, начальниця інформаційного центру Рівненської АЕС. Оскільки її інтерв’ю стало частиною посібника, гостя відзначила актуальність матеріалу й по цей час, адже проблеми боротьби із коронавірусом, що піднімалися в публікації, знову стають предметом всебічного обговорення.

Важливість підготовки фахових посібників у галузі журналістики та винятковість праці Віктора Мазаного зауважив також і Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України. Досвідчений медійник згадав кілька прикладів із професійної діяльності, що прекрасно ілюстрували тематику навчального посібника та підкреслили важливість набуття теоретичної бази у стінах університету. Наприкінці зустрічі ректор МЕГУ Віталій Дем’янчук вручив Дмитру Тарасюку почесну грамоту за участь в організації обласного конкурсу «Турнір юних журналістів». Нагадаємо:  конкурс нещодавно успішно завершився на факультеті журналістики МЕГУ.

Оскільки студенти другого курсу факультету журналістики вже навчаються за презентованим посібником, то в них виникали запитання стосовно оперативності та актуальності журналістських матеріалів, специфіки підготовки та проведення інтерв’ю, а також роботи з джерельною базою. Другокурсники також поділилися враженнями від прочитаних розділів та зауважили легкість викладу матеріалу та цікавість великої кількості прикладів у вигляді додатків.

 
Більше статтей...
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner