Вхід

Рівне вечірнє

9 липня 2021 року відбулося чергове засідання секретаріату Рівненської обласної організації НСЖУ.

Члени секретаріату, розглянувши поданий пакет документів, затвердив рішення зборів первинної журналістської організації редакції Зарічненськуої газети "Полісся"  і прийняв у члени Національної спілки журналістів України кореспондента цього друкованого видання КІР'ЯКОВУ Ірину Василівну. Щиро вітаємо колегу з цією знаковою подією, зичимо нових творчих успіхів, міцного здоров'я та численних шанувальників таланту.

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк поінформував присутніх про підсумки ХХІ літньої Спартакіади журналістів Рівненщини і третього турніру серед журналістів на приз імені Олександра Бухтатого. Змагання проходили на спортивно-оздоровчій базі фізкультурно-спортивного товариства «Україна» у селі Хрінники Дубенського (колишнього Демидівського) району. У них взяли участь близько 30 медійників з Рівненської, Волинської, Дніпропетровської та Хмельницької областей України, а також представники журналістської спільноти Польщі. В рамках Спартакіади відбувся ІІІ турнір з кульової стрільби на приз імені Олександра Бухтатого. Впевнену перемогу у цих змаганнях здобула команда Рівненської обласної організації НСЖУ у складі Сергія та Ірини Скібчиків і Юрія Рачковського. Таким чином головна нагорода – кубок імені Олександра Бухтатого вже вдруге за час існування цього турніру дістався рівненчанам.

Екс-головний редактор Зарічненської газети «Полісся» Тамара Алексіюк, котру було запрошено на засідання, поінформувала секретаріат про перебіг подій в редакції 25 червня ц.р. Тут з ініціативи бухгалтера Жанни Полюхович відбулися збори трудового колективу, на яких більшістю голосів засновників видання з посадим головного редактора було усунуто Тамару Алексіюк. Як з'ясувалося, без будь-яких пояснень причин. На посаду головного редактора було обрано працівника редакції Семена Полюховича. Доповідач також повідомила про фінансовий стан видання. Слід зауважити, щзо газета «Полісся» під керівництвом Тамари Алексіюк не раз виходила переможцем творчих конкурсів, які проводить Рівненська обласна організація НСЖУ та Національна спілка журналістів України. За вагомий вклад у розвиток та становлення вітчизняної журналістики Тамара Алексіюк удостоєна звання «Заслужений журналіст України». Члени секретаріату взяли озвучену інформацію до уваги. Після з’ясування всіх деталей «двірцевого перевороту» у Зарічному секретаріат обласної журналістської організації відреагує на ці події окремою заявою.

На відміну від складу засновників газети "Полісся", секретаріат за багаторічну сумлінну і ефективну творчу працю, вагомий особистий внесок у розвиток журналістики краю, створення часопису, котрий став одним з провідних в регіоні та з нагоди 30-річчя Незалежності України нагородив заслуженого журналіста України, екс-головного редактора та секретаря первинної журналістської організації газети «Полісся», президента гільдії редакторів місцевих газет Рівненщини, члена правління Рівненської обласної організації НСЖУ, депутата Зарічненської районної та селищної рад Тамару Алексіюк однією з найвищих відзнак народної пошани – орденом «За  розбудову України».

Члени секретаріату підтримали рішення зборів трудового колективу редакції газети «Вісті Рівненщини» та рекомендували кандидатуру головного редактора друкованого видання Василя Бурчені для представлення до звання «Заслужений журналіст України».

Відповідно до п. 3.3 Статуту НСЖУ за втрату зв'язків з організацією, несплату без поважних причин членських внесків більше двох років секретаріат виключив з Національної спілки журналістів України ХИТРОГО Едуарда Казимировича (членський квиток № 8871, перебував на обліку в Рівненській міській організації).

 

21 травня 2021 року відбулося чергове засідання секретаріату Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України.

Секретаріат, ознайомившись з поданими пакетами документів, затвердив рішення зборів низки первинних журналістських організацій і прийняв у члени НСЖУ: ГОЛУБ Іванну Григорівну - адвоката, позаштатного кореспондента газети "Слово і Час"; КАЧАНА Юрія Володимировича - прес-секретаря керуючого Рівненською єпархією Православної церкви України; ТРЕТЯКА Олександра Віталійовича - Рівненського міського голову, блогера; НОВАКА Вадима Сергійовича - журналіста газети "Сарненські новини "; КОЗАКЕВИЧА Миколу Миколайовича - директора ТОВ НВП "Вестагротех" ; БОСИК Людмилу Василівну - редактора відділу газети "Володимирецький вісник". Щиро вітаємо новоприйнятих з цією важливою подією у їх житті, зичимо при доброму здоров'ї нових творчих успіхів. А ще - численних шанувальників творчості кожному.

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро ТАРАСЮК поінформуав колег про підсумки пленуму Національної спілки журналістів України, який відбувся в оn-line режимі 13 травня цього року. Мова йшла про підсумки Всеукраїнської наради редакторів газет та підготовку до Всеукраїнської наради керівників місцевих телерадіокомпаній,  програму заходів НСЖУ до 30-річчя незалежності України, особливості цьогорічних творчих конкурсів для журналістів та засобів масової інформації.

Члени секретаріату одноголосно підтримали звернення Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України до Верховної ради України щодо ситуації в АТ "Укрпошта" та недопущення підвищення поштових тарифів до кінця поточного року. Серед інших можливих заходів журналісти пропонують створити у Верховній раді тимчасову слідчу комісію щодо об'єктивного розслідування діяльності генерального директора АТ "Укрпошта" І. Смілянського та його "реформи", яка по суті звелася до призначення захмарних заробітних плат керівництву, скорочення поштових відділень, пустих проектів на кшалт "доставки преси дронами", на що було витрачено величезні кошти.

На основі поданих. відповідно до Положення про творчі конкурси, матеріалів секретаріат визнав переможцями у наступних номінаціях: "Газета 2021 року" - колектив редакції Гощанської газети "Рідний край"; "Дебют 2021 року" - СТАДНИК Олену Ярославівну, журналіста газети "Сарненські новини"; "Громадський кореспондент 2021 року" - ДУБІНЦЯ Павла Євгеновича, громадського кореспондента Зарічненської газети "Полісся". Переможцям творчих конкурсів будуть вручені кубки та дипломи. Перехідний кубок імені Володимира ШИШКОВА в номінації "Первинна журналістська організація 2021  року" буде вручено  Сарненській асоціації вільних журналістів.

ВІдповідно до рішення секретаріату та за попередньою домовленістю з прес-службою оперативного командування "Захід"  відзначення професійного свята - Дня журналіста відбудеться 4 червня 2021 року на Рівненському учбовому центрі (полігоні). У програмі - прес-конференція з командувачем військми ОК "Захід" Сергієм ШАПТАЛОЮ, нагородження переможців творчих конкурсів обласної організації НСЖУ, ознайомлення з особовим складом загонів територіальної оборони, котрі проходять вишкіл на полігоні,  виконання вправ із стрілецької зброї, святковий обід.

Секретар обласної організації НСЖУ Георгій Александрович запропонував для обговорення питання "Про впорядкування та вдосконалення системи заохочення спілчан в обласній організації НСЖУ". У підсумку секретаріат погодився з пропозицією колеги встановити стосунки з Всеукраїнським об'єднанням "Країна", котре опікується вшануванням громадян, зокрема - журналістів, загальноукраїнськими недержавними відзнаками народної пошани.

Відповідно до п. 3.3 Статуту НСЖУ за втрату зв'язків з організацією, несплату без поважних причин членських внесків більше двох років секретаріат припинив членство у Національній спілці журналістів України ЛОБЧУКА Андрія Богдановича, членський квиток № 23926, перебував на обліку в п/о ТРК "Рівнее-1"; ШИЛО Олексія Олексійовича, членський квиток № 23234, перебував на обліку в п/о ТРК "Сфера-ТВ";  ДРУЗЕНКА Андрія Анатолійовича, членський квиток № 23238, перебував на обліку в п/о ТРК "Сфера-ТВ"; ЯРОЩУК Олени Антонівни, членський квиток № 8881, перебувала на облікуу в п/о редакції газети "Володимирецький вісник". 

12 березня 2021 року відбулося розширене засідання секретаріату Рівненської обласної оргнанізації Національної спілки журналістів України. Цього разу воно проходило за участю головних редакторів друкованих та електронних засобів масової інформації краю, котрі, як правило, є одночасно й членами правління обласної журналістської організації.

Ознайомившись із поданими документами, секретаріат прийняв у члени Національної спілки журналістів України РОМАНІК Катерину Вікторівну - вільного журналіста. На підставі поданої заяви та з урахуванням погашеної заборгованості зі сплати членських внесків секретаріат прийняв рішення та відновив членство у Національній спілці журналістів України КАЛЬКО Світлани Іванівни - редактора інформаційно-пізнавального порталу "РівнеРетроРитм".

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк поінформував присутніх про ситуацію у Національній спілці журналістів України,  пов'язану із останніми заявами її очільника Сергія Томіленка щодо закриття рішенням РНБО телевізійних каналів "112 Україна", "News One" та "ZIK" пов'язаних з проросійськи налаштованим олігархом ВІктором Медведчуком. Члени секретаріату та запрошені одноголосно підтримали заяву голів дванадцяти обласних організацій НСЖУ та засудили одноосібні дії Сергія Томіленка, котрі він позиціонував як точку зору усієї журналістської спільноти України.

Учасники розширеного засідання підтримали ініціативу секретаріату обласної організації НСЖУ про видання чергової книги із серії "Золоті імена Рівненщини" , в якій буде зібрано розповіді про учасників бойових дій на сході України (живих і полеглих) або ж спогади ветеранів неоголошеної російсько-української війни.  Орієнтовно книга має вийти з друку в третьому кварталі поточного року.

Секретаріат також прийняв рішення про проведення 26-27 червня 2021 року ХХІ літньої Спартакіади журналістів Рівненщини (при умові, що в регіоні не погіршиться епідеміологічна ситуація, викликана COVID-19). В рамках цієї Спартакіади передбачено проведення турніру пам'яті Олександра Бухтатого.

Секретар обласної організації НСЖУ Сергій Скібчик розповів про результати робочої зустрічі журналістів у штабі Сухопутних військ Збройних Сил України та перспективи відновлення випуску так званих бригадних газет для бойових підрозділів, котрі відстоюють незалежність і суверенітет України  на її східних рубежах.

На запрошення секретаріату участь у його засіданні взяли начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Неля Ковальова та заступник начальника цього ж відділу  Галина Кирилюк. Вони дали вичерпні відповіді на запитання колег стосовно перереєстрації місцевих газет у зв'язку з проведеною в країніч адміністративно-територіальною реформою.

Відповідно до п. 3.3 Статуту НСЖУ за втрату зв'язків з організацією, несплату без поважних причин членських внесків більше двох років секретаріат припинив членство у Національній спілці журналістів України ГРИНЧУКА Анатолія Дем'яновича (членський квиток № 23247, перебував на обліку в первинній організації редакції газети "Медичний вісник+"), ПОЛЯНСЬКОЇ Тетяни Олександрівни (членський квиток № 8857, перебувала на обліку в первинній організації редакції газети "Медичний вісник+"), ЮЗВЕНКА Миколи Леонідовича (членський квиток № 26629, перебував на обліку в первинній організації редакції газети "Медичний вісник+"), КОТКОВСЬКОГО Олексія Леонідовича (членський квиток № 23235, перебував на обліку в первинній організації ТРК "Сфера-ТВ"), ПРИМАКОВОЇ Інни  Михайлівни (членський квиток № 19071, перебувала на обліку в первинній організації редакції газети "Дубровицький вісник"), ПРИМАКОВОЇ Лесі Миколаївни (членський квиток № 23935, перебувала на обліку в первинній організації редакції газети "Дубровицький вісник").

 

29 грудня відбулося останнє у 2020 році засідання секретаріату Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України.

Ознайомившись із поданими документами, члени секретаріату затвердили рішення зборів первинної журналістської організації редакції газети "Духовна нива" і прийняли в члени Національної спілки журналістів України ХОМІЦЬКУ Мирославу Анатоліївну - завідуючу недільною школою Свято-Покроського кафедрального собору міста Рівне, позаштатного кореспонденнта газети "Духовна нива". Щиро вітаємо пані Мирославу з такою знаменною подією у її житті та зичимо нових творчих звершень у медійному просторі.

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк поінформував колег про основні рішення Пленуму Національної спілки журналістів України, що відбувся в он-лайн форматі 18 грудня 2020 року.  Більш детально про хід самого пленуму та схвалені на ньому документи можна ознайомитися на сайті НСЖУ: nsju.org.

Член секретаріату, головний редактор газети "Володимирецький вісник" Сергій Скібчик в деталях розповів про перспективу навчання працівників редакцій місцевих газет області новітнім технологіям з використанням ІТ-ресурсу. За попередньою домовленістю таке навчання із залученням провідних фахівців Укртелерадіопресінституту (м. Київ) має відбутися у Рівному 4-5 лютого 2021 року. Першими участь у цьому заході зголосилися взяти редакції газет "Вісті Рівненщини", "Сарненські новини", "Володимирецький вісник" та "Рідний край" (смт. Гоща).

Члени секретаріату затвердили умови творчих конкурсів серед засобів масової інформації Рівненщини у 2021 році, персональний склад конкурсної комісії,  план основних заходів секретаріату тиа кошторис  обласної журналістської організації на 2021 рік. З умовами творчого конкурсу можна ознайомитися на нашому сайті в розділі "Конкурси".

 

26 листопада 2020 року відбулося планове засідання секретаріату Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України.

Розглянувши подані матеріали, секретаріат затвердив рішення зборів первинних організацій і прийняв у члени НСЖУ ДУБІНЦЯ Павла Євгенійовича - позаштатного кореспондента Зарічненської газети "Полісся", настоятеля православного храму у селі Морочне Зарічненського району, КОШИН Марію Леонідівну завідуючу відділом тематичних передач телерадіокомпанії "Полісся" (м. Сарни) та КУШПЕТУ Данила Тарасовича - офіцера служби зв'язків із громадськістю оперативного командування "Захід" (м. Рівне). Щиро вітаємо колег із цією знаковою подією у їх житті, зичимо нових творчих успіхів та пошанування від вдячних читачів, телеглядачів і радіослухачів.

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк поінформував колег про перебіг зустрічі із начальником сектору захисту інтересів суспільства і держави Головного управління Національної поліції у Рівненській області Олексієм Аскановим. З більш детальною інформацією про цю робочу зустріч ви можете дізнатися з нашого сайту у розділі "Новини".

Члени секретаріату розглянули заяву мешканця Костополя Юрія Мочаєва стосовно неправомірних, на його думку, дій члена НСЖУ і члена секретаріату обласної журналістської організації Олександра Намозова під час ведення передвиборчої агітації за одного з кандидатів на посаду Костопільського міського голови. Після тривалих дебатів з цього питання прийнято рішення вказати Олександру Намозову на неухильне дотримання Кодексу журналістської етики, неприпустимість нетолерантних висловлювань на адресу опонентів у соціальних мережах.  Найближчим часом запланована зустріч у Костополі конфліктуючих сторін за участю міського голови Євгенія Денисюка та голови обласної організації НСЖУ Дмитра Тарасюка.

Секретаріат погодив кандидатуру кореспондента газети "Вісті Рівненщини" Олександри Нагорної до складу робочої групи Національної спілки журналістів України із напрацювання програми дій Спілки щодо залучення молодих журналістів і захисту їх прав та підтримав пропозицію Дмитра Тарасюка щодо подання кандидатури колишнього командуючого військами оперативного командування "Захід", генерал-лейтенанта Олександра Павлюка для присвоєння йому звання "Народний герой України".

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк також поінформував секретаріат про підготовку до наступного пленуму НСЖУ, що має відбутися у Києві 18 грудня цього року та про стан сплати членських внесків.

За порушення Статуту НСЖУ, несплату членських внесків та втрату зв'язків з організацією секретаріат виключив з лав Національної спілки журналістів України БОНДАРЧУКА Анатолія Івановича (перебував на обліку у первинній організації при редакції газети "Замкова гора", членський квиток № 26272), КОНЄВУ Катерину Вікторівну (перебувала на обліку у ветеранській організації, членський квиток № 8757) та МОРОЗ Ірину Володимирівну (перебувала на обліку в первинній організації при ТРК "Сфера-ТВ", членський квиток № 23947).

 
Більше статтей...
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner