Вхід

Рівне вечірнє

Сьогодні на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука відбулася презентація навчального посібника «Журналістика інформаційного агентства» авторства доцента  кафедри соціальних комунікацій, заслуженого журналіста України Віктора Мазаного. Видання є першим спеціалізованим збірником, що говорить конкретно про написання матеріалів для інформаційних агентств. Автор розповів присутнім про особливості підготовки інформаційних матеріалів для ІА та труднощі, з якими стикаються кореспонденти під час роботи.

Виключну професійність автора відзначив ректор МЕГУ, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук, який долучився до презентації. Він зауважив значний практичний досвід Віктора Мазаного не лише у сфері практичної журналістики, але й його педагогічний стаж та вміння знайти підхід до студента.

У форматі онлайн до заходу доєдналася Вікторія Леонова, начальниця інформаційного центру Рівненської АЕС. Оскільки її інтерв’ю стало частиною посібника, гостя відзначила актуальність матеріалу й по цей час, адже проблеми боротьби із коронавірусом, що піднімалися в публікації, знову стають предметом всебічного обговорення.

Важливість підготовки фахових посібників у галузі журналістики та винятковість праці Віктора Мазаного зауважив також і Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України. Досвідчений медійник згадав кілька прикладів із професійної діяльності, що прекрасно ілюстрували тематику навчального посібника та підкреслили важливість набуття теоретичної бази у стінах університету. Наприкінці зустрічі ректор МЕГУ Віталій Дем’янчук вручив Дмитру Тарасюку почесну грамоту за участь в організації обласного конкурсу «Турнір юних журналістів». Нагадаємо:  конкурс нещодавно успішно завершився на факультеті журналістики МЕГУ.

Оскільки студенти другого курсу факультету журналістики вже навчаються за презентованим посібником, то в них виникали запитання стосовно оперативності та актуальності журналістських матеріалів, специфіки підготовки та проведення інтерв’ю, а також роботи з джерельною базою. Другокурсники також поділилися враженнями від прочитаних розділів та зауважили легкість викладу матеріалу та цікавість великої кількості прикладів у вигляді додатків.

 

У Сарненській асоціації вільних журналістів і фотожурналістів урочисто відзначали Міжнародний день солідарності мас-медійної спільноти, а потім взяли участь в проголошеній Декаді пам’яті загиблих і померлих газетярів, радійників, працівників телестудій та інтернет-видань.

Перед початком урочистого засідання натхненно заспівали Гімн України, а вільний журналіст протоієрей ПЦУ Віталій Коврига вимовив молитву за мир, до якої приєдналися усі присутні. Затим голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк під оплески колег вручив новоприйнятим до Спілки журналістські посвідчення, значки та прес-картки. Ветеран праці, поетеса Ніна Патрикей із села мале Вербче отримала також Почесну відзнаку президії асоціації, а заступниця директора Тинненського ліцею Світлана Коток була удостоєна відзнаки народної пошани ВГО «Країна» «За збереження історії».

Цьогоріч до Дня журналіста сарненські громадські кореспонденти друкованих та електронних ЗМІ отримали чимало нагород. Та й вересень виявився багатим на різні заохочення. Їх отримали з рук Дмитра Тарасюка та Георгія Александровича добре знані у краї Юлія Міхнова, Василь Кушнір, Микола Панько, Тамара Гнатюк, Надія Свищевська, Зоя Федорчук, Тамара Киреєва, Валентина Петренко, Вадим Бублій та Людмила Лавор.

А 16 вересня, як уже два десятиріччя поспіль у третю п’ятницю вересня, зібралися на Всеукраїнський день пам’яті загиблих і померлих журналістів. На майданчику біля історико-етнографічного музею згадали прізвища десятків знаних літописців краю за час існування газети та радіо, почули розповіді про них, тримали їх фотографії та поліграфістів, які займалися випуском газети у світ. Потім учасники поминального заходу вирушили до оновленої на фасаді редакції газети "Сарненські ногвини" пам’ятної дошки загиблих і померлих журналістів. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх творців часопису та редакції радіо, поклали квіти й помолилися за їх світлі душі.

 

Вчора в древньому Острозі пройшов другий міський відкритий благодійний турнір з шашок пам’яті першого головного редактора міської газети «Замкова гора», члена Національної спілки журналістів України  Всеволода Ковальчука.

Після реєстрації учасників відбулася коротка церемонія відкриття заходу.  Острозький міськийголова Юрія Ягодка, голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк, журналіст нетішинської газети «Перспектива» Олександр Шустерук, поет та журналіст, голова Острозького літоб’єднання імені Івана Маєвського Олесь Ундір, директор ТОВ «Редакція Острозької міської газети «Замкова гора» Іван Глушман теплими словами згадували Всеволода Костянтиновича, дякували організаторам змагань, вшановували хвилиною мовчання пам’ять колеги та всіх загиблих захисників України. Від учасників та організаторів були покладені квіти на могилу Всеволода Ковальчука.

Змагалися за призи 14 шахістів з Острога, сіл Острожчини, Рівного та Нетішина. Переможцем турніру, причому вдруге, став один із ініціаторів його проведення, головний суддя змагань Олексій Стецюк. Друге місце зайняв, також вдруге, уродженець Острога, нині житель Нетішина Олександр Кригер, а третім фінішував рівнянин Анатолій Гуменюк. Серед жінок найвище місце посіла і перемогла жителька Нетішина Ольга Гусарова.

Під час турніру йогго учасники зібрали дві тисячі гривень, котрі будуть передані на підтримку Збройних сил України.

 

На виконання рішення секретаріату РОО НСЖУ від 26 серпня 2022 року сьогодні в офісі обласної спілчанської організації відбулося вручення регіональної премії імені колишнього головного редактора газети "Вільне слово", заслуженого журналістіа України Михайла Горопахи в галузі журналістики. Її володарем цьогоріч став відомий в Україні мистецтвознавець, член Національної спілки журналістів України, професор кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців Богдан Столярчук. Цієї відзнаки Богдан Йосипович удостоєний за публікацію упродовж календарного року бульше десятка фундаментальних статей історичного та краєзнавчого характеру у Рівненській міській газеті "7 днів".

Голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк вручив Богдану Столярчуку спеціальний диплом та грошову премію, котру останній одразу ж передав у фонд підтримки Збройних сил України.

Із цілком заслуженою нагородою Богдана Йосиповича щиро привітали вдова Михайла Горопахи Юлія Іванівна, його дочка Наталія, заслужені журналісти України, письменник Микола Кривий та доцент факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука Віктор Мазаний, відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Микола Феменко.  Всі вони теплими словами згадали Михайла Микитовича Горопаху - людину, котра все своє свідоме життя віддала чесному і благородному служінню журналістиці та  залишила у ній доволі помітний слід для нащадків. До речі, йому сьогодні могло б виповнитися 84 роки.

 

Щонайменше 39 медійників стали жертвами масованої російської агресії в Україні. За верифікованими даними НСЖУ, серед загиблих – 8 журналістів, які виконували професійні обов’язки; 13 медійників – цивільних жертв; 18 представників ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України. Відомості про ще двох зниклих журналістів-воїнів перевіряються.
Останньою за часом жертвою російських загарбників став оператор телеканалу «Прямий» і офіцер Збройних сил України Олексій Юрченко, який загинув під час боїв за Балаклію 8 вересня.

 
Більше статтей...
An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner